Úřední deska       Odhlásit oběd       Jídelníček ZS       Fotky - Videa       Kontakt        

POSLEDNÍ ZPRÁVY

9. prosince 2015
Babičko, dědečku, přijďte posedět!
Vážení rodiče, z důvodu zajištění příprav bychom vás rádi požádali o nahlášení počtu prarodičů, kteří se svými vnoučaty přijdou strávit adventní podvečer v rámci akce "Babičko, dědečku, přijďte posedět...", kterou pořádáme ve středu 16. prosince od 16 hodin.  Děti kromě vystoupení budou pro své prarodiče připravovat i jednoduché občerstvení, potřebujeme proto znát přibližný počet hostů. Do e-mailové zprávy (viz odkaz nahoře) uveďte jméno žáka/žákyně a počet osob. Současně budeme rádi, pokud byste dětem připravili například pomazánku či jiný polotovar, který při přípravě občerstvení budou moci použít. Předem děkujeme za pomoc při organizaci a těšíme se na všechny babičky, dědečky i tetičky a strýce:-)!
7. prosince 2015
Výtěžek z prodeje vánoček - veliké překvapení a poděkování
Výtěžek z letošního prodeje vánoček, perníčků a vánočního cukroví, které pro nás upekly naše ochotné pekařky, byl pro nás všechny velikým překvapením! Dětem z mateřské a základní školy jste do společné kasičky přispěli rekordní částkou 4 742 Kč, za což vám všem - pekařům i kupujícím - upřímně  DĚKUJEME a vaší podpory si velice vážíme!
6. prosince 2015
Školní knihovna píše Ježíškovi

Milý Ježíšku,

píšu Ti letos poprvé, protože jsem se narodila teprve v září. Jsem krásná a chodí ke mně spousta malých kamarádů a já jim moc ráda půjčuji vše, co si u mne vyberou. Vím, že jejich radost by byla mnohem větší, kdybych pro ně měla větší výběr knížek, v kterých by mohli poznávat a prožívat stále nová a nová dobrodružství. A kromě toho, chceme s dětmi čtením začít i pomáhat, Ty přece určitě víš, že Čtení pomáhá.

Připravila jsem si proto s pomocí učitelek a vychovatelek seznam všech knih, které by děti i mě potěšily. Kdybys mi jakoukoliv z nich mohl darovat, bylo by to náramné. A také rodiče se mohou přidat, abys na to nebyl sám, to se rozumí :-) ... 

A knihy ani nemusí být nové. Pokud jsou někde v domácí knihovně smutné a zapomenuté a při tom nepoškozené, i takové moc ráda přijmu do svých polic. 

Vymyslela jsem dva způsoby, jak bychom to všechno mohli provést:

  1. knihu objednat přes internet, zaplatit a nechat doručit přímo k nám do školy (Základní škola Hovorčovice, Revoluční 903, 250 64  Hovorčovice) nebo
  2. knihu osobně přinést nebo poslat po dětech – ale PŠT, HLAVNĚ NENÁPADNĚ!!!

Všechny knihy, které mi rodiče napíší (email: spolek.mros@gmail.com), že posílají, v seznamu rychle označím, aby se vědělo, že tuto už máme. Knihy, které se nám ve škole sejdou, pak zabalíme a děti je najdou jako překvapení pod vánočním stromečkem.

Víš, Ježíšku, je tak hezké vidět, jak si děti užívají moje kamarádky třídy nebo družinu a jsou v nich rády ... Prosím, pomoz i mně být pro děti takovou prima společnicí.


Tvoje školní knihovna

4. prosince 2015
Čertovský rej v naší škole
Na příchod Mikuláše se všichni těšili už od samého rána. Než dorazil, stihly se děti převléknout do andělských a čertovských kostýmů a vydaly do "pekla" v naší tenisové hale, kde proběhl čertovský rej. Pro děti jsme připravili sedm stanovišť, na kterých si všichni čerti i andělé mohli vyzkoušet, jak umí skákat v pytli, házet "polínka" do čertovské tlamy, jak ve tmě ohmatat předměty a beze zraku a strachu je rozeznat, jak rozpoznat různé druhy pachů a vůní, jak přenést vajíčko na lžíci až ke kotli a jak složit rozbitý obrázek. Na každém stanovišti obdrželi andílci i čerti razítko za splněný úkol. A nakonec skutečně dorazil i dlouho očekávaný Mikuláš s andělem a čertem a nastal čas pravdy a vážnosti... strach a obavy z nebeské i pekelné autoriy všechny děti překonaly a na stvrzení svého odhodlání být po celý rok hodné:-) dokázaly stisknout ruku Mikulášovi i čertovi.
Moc děkujeme všem, kteří pomohli s organizací celé akce, zejména našemu pravému Mikulášovi, panu Dolínkovi, ďábelskému čertovi, panu Kmoníčkovi a nebeskému andělovi, Elišce Vlachové. A nakonec poděkování největší patří našim vychovatelkám z družiny - Hance Kadlecové, Elišce Vlachové a Janě Bartošové - a spolku MROŠ. Věříme, že na dnešní den budou děti dlouho a s radostí vzpomínat!
2. prosince 2015
Mikuláš a andělsko-čertovský rej - pátek 4.12.
V pátek 4. prosince se naše škola promění v rejdiště čertů a andělů. Děti mohou přijít v maskách už ráno do školy, kdo to nestihne, může se doupravit až ve třídě. První dvě hodiny bude probíhat příprava a po čertech ostrá výuka, pak se vypravíme do sportovní haly, kde nás čeká andělsko-čertovské klání a rej. A možná přijde i Mikuláš... Při přípravě masek tedy počítejte s přesunem dětí i do venkovního prostoru (např. andělská křídla prosíme odnímatelná nebo taková, která se vejdou pod bundu:-), apod.).  A dále prosíme rodiče, kteří si děti vyzvedávají po obědě, aby počítali s mírným zpožděním a pro děti si tentokrát přišli nejdříve ve 13 hodin. Děkujeme za pochopení!
1. prosince 2015
Rozsvěcení stromečku
Prohlédněte si ve fotogalerii první fogografie z rozsvěcení stromečku   Rozsvěcení stromečku  (17 obrázků) . Máte-li i vy pěkné fotografie nebo videa z vystoupení, budeme rádi, pokud se o ně s námi podělíte. Současně bychom rádi poděkovali všem účinkujícím - dětem i dospělým - a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě a organizaci vystoupení, která při množství účinkujících a v našich polních podmínkách věru nebyla jednoduchá... Dětem jste vytvořili krásnou atmosféru a za to patří velký dík i vám, divákům! Těšíme se na vás při některé z dalších adventních akcí, které nás čekají - například v pátek 11. prosince od 14 hodin při perníkové dílně.
1. prosince 2015
Nový jízdní řád 351
Všechny dojíždějící upozorňujeme na nový jízdní řád autobusové linky 351 platný od 1.12.2015, který se mění v souvislosti s ukončením uzavírky v Kojeticích.
25. listopadu 2015
Adventní vyrábění v pátek 27. listopadu
Těšíme se na vás již tento pátek 27. listopadu od 14 hodin v jídelně školy, kde se sejdeme nad výrobou adventních věnců, vánočních svícnů, ozdob, přáníček apod. (můžete samozřejmě přicházet průběžně). Prosíme, pokud doma máte, přineste co nejvíce dekorací a materiálu, který bychom mohli použít - korpusy, chvojí, svíčky, mašličky, ozdoby (sušená jablíčka, oříšky, skořice, větvičky, koření apod.) a další... Hodit se určitě budou případně i další tavné pistole. Po zkušenostech ze školy i družiny víme, že když se do toho naše děti pustí, není nikdy věcí dost:-)... Jak jsme již předesílali, část výrobků z adventní dílny bychom rádi spolu s dětmi využili pro prodej v rámci Hovorčovických vánočních trhů v sobotu 12. prosince. Prodej na stánku budou zajišťovat samotné děti a výtěžek prodeje bude použitý pro potřeby školy i školky v Hovorčovicích.

Děti, které budou ve družině se budou dílny účastnit se svou vychovatelkou, ostatní žáci se mohou účastnit i bez doprovodu rodičů. 

Během odpoledne můžete do jídelny školy přinášet i své pekařské příspěvky (vánočky, perníky, štoly a další dobroty) na stánek při nedělním rozsvěcení vánočního stromečku.

Děkujeme a těšíme se na vás a na pohodu, kterou si společně v nadcházejícím adventním čase vytvoříme!
20. listopadu 2015
Pojď se mnou pracovat - ohlédnutí
Vážení rodiče, děkujeme za hojnou účast na společné výuce s dětmi. Vytvořili jste ve třídách během hodin velmi příjemnou atmosféru a doufáme, že jste si dopoledne u nás ve škole užili. Pevně věříme, že podobné akce přispějí k našemu vzájemnému porozumění a sblížení, napoví vám, na co klást důraz a jak s dětmi pracovat v rámci rodiny, a pomohou nám společně naplnit cíl, který je pro nás všechny ten nejdůležitější - vytvořit pro naše děti kvalitní školu s tvůrčím duchem, která si udrží svůj milý rodinný charakter. Budeme rádi za vaše postřehy a zpětnou vazbu, abychom se mohli dále zdokonalovat... (info@skolahovorcovice.cz).
Podobné akce chceme opakovat i v budoucnu a pokud máte i vy sami chuť zapojit se do dění a výuky ve škole a podělit se s dětmi o své profesní zkušenosti či poznatky ze svých zájmů a koníčků, rádi vás ve škole přivítáme! Iniciativě se v naší škole meze nekladou - i my se rádi přiučíme a rozšíříme si své obzory. Těšíme se brzy na viděnou při další společné akci, například adventním vyrábění 27.11. od 14 hodin v jídelně školy.  
Adresa - sídlo organizace
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice

MŠ - odloučené pracoviště
Bořanovická 114
250 64 Hovorčovice
Detašované pracoviště MŠ: Lánská 993

Fakturační údaje
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice
IČ: 70 999 431
Účet ZŠ a MŠ: ERA č.ú. 201211998/0300
Účet stravování ZŠ: ERA č.ú. 271454661/0300
Účet stravování MŠ: ERA č.ú. 216825052/0300
Účet AKCE ZŠ: ERA č.ú. 265602170/0300
Účet AKCE MŠ: ERA č.ú. 216657431/0300

Zřizovatel
Obec Hovorčovice
www.hovorcovice.cz
Ředitelka
Mgr. Jana Hirková


Kontakty ZŠ
Info ZŠ: +420 311 232 391
Jídelna: +420 311 232 272
Družina: +420 311 232 392
Sborovna 1. stupeň: +420 311 232 394
Sborovna 2. stupeň: +420 311 232 274
E-mail ZŠ:
E-mail Jídelna:
E-mail družina:

Kontakty MŠ
Info MŠ Bořanovická: +420 311 233 372
Info MŠ Lánská: +420 311 232 091
Jídelna: +420 311 233 371
E-mail MŠ:
E-mail jídelna:

Identifikace školy
Red IZO: 600051561
IZO ZŠ: 181066807
IZO MŠ: 107515954
Adresa datové schránky: vcntiup
 
Mapa
Umístění školy na mapě

GPS: 50°10'53.1"N, 14°31'09.1"E
          50.181420, 14.519183

Autobusové spojení
Zastávka: Hovorčovice “U kostela”
Linky: 305, 351, 417 - Vyhledat spojení

Nastavení cookies | GDPR
K.A.H. Studio