Úřední deska       Odhlásit oběd       Jídelníček ZS       Fotky - Videa       Kontakt        

POSLEDNÍ ZPRÁVY

29. prosince 2016
Slovo ředitelky před koncem roku
Vážení a milí příznivci naší školy,
jsme rádi, že slyšíme ze strany veřejnosti chválu na to, jak si naše škola vede, a že se děti do školy těší. Stejně tak jsme potěšeni, že kladné hodnocení přišlo i ze strany ČSI, která u nás provedla periodickou kontrolu celého výchovně vzdělávacího procesu v polovině října tohoto roku a skutečně to byla kontrola velmi detailní. V mateřské škole jsme byli pochváleni za logopedickou intervenci, v základní škole a školní družině zejména za uplatňování konstruktivní komunikace a velkou podporu osobnostní a sociální výchovy ve výuce. Vzhledem k těmto oblastem nás ČSI doporučila jako příklad školy inspirativní praxe. Je to pro nás velká čest a velmi si toho vážíme. Proto bych ráda na tomto místě poděkovala všem obětavým pedagogům naší školy, ale i všem ostatním provozním zaměstnancům za to, že se na tomto úspěchu podílejí a uskutečňují naší vizi, protože bez nich bychom tyto výsledky nedosáhli. Ráda bych také poděkovala našemu rodičovskému spolku MROŠ a Umělecké akademii za to, že se velkou měrou podílí na výborné atmosféře ve škole, která nás všechny spojuje, a také za nádherné akce, představení a koncerty, které pro nás v rámci adventu, ale i v průběhu celého roku připravují! Děkuji také všem příznivcům, kteří nám pomohli finančním či věcným darem, protože tím stále zvyšují kvalitu výuky v naší škole. Děkuji vám všem za jakoukoli podporu. Samozřejmě, že je stále co vylepšovat a zdokonalovat; plánů k dalšímu zlepšení máme skutečně hodně a ještě k tomu nás čeká otevření nové budovy ZŠ v příštím školním roce!
Před nadcházejícími svátky k vám mám jednu prosbu. Jsme zvyklí být každodenně konfrontováni s nesčetnými podněty zvenčí a najednou nám přijde divné, když nastane chvíli ticho, když se nic neděje. Přitom je to tak důležité. Honíme sebe i své děti za dokonalostí. Moc Vás prosím, zastavme se, zvolněme; nemusíme dělat všechno správně, vždyť je nemožné být dokonalý. Naučme se být jen tak obyčejně a v poklidu se svými blízkými šťastní.
Přeji vám všem klidné vánoce a do nového roku 2017 jen to nejlepší!
Jana Hirková
 
16. prosince 2016
Divadlo se moc povedlo!
Dnešní divadelní představení v kostele se našim hercům, zpěvákům i flétnistům moc povedlo. V kulisách našeho kostelíku a v podání dětských herců je tato lidová vánoční hra opravdu dojemná. Těšíme se na vás v neděli 18. prosince, začínáme v 17.00 hod. Vstupné na přesdstavení je dobrovolné a bude věnováno na dokončení opravy oken v kostele.
15. prosince 2016
Knih pod vánoční stromeček už je pěkná řádka...:-)
Vážení rodiče,
moc děkujeme za knížky, které nám posíláte pod vánoční stromeček, už se nám jich sešla úctyhodná řádka! Pokud jste zamýšleli přinést knihy do školy osobně, prosíme, abyste tak učinili nejpozději ve středu 21. prosince. Knihy pak budeme balit a připravovat, aby je děti ve čtvrtek mohly najít pod stromečkem... Pokud chcete knížky teprve objednávat a poslat je přímo do školy, ověřte si raději datum dodání, aby kniha dorazila včas.
I když zřejmě nevyjde jedna kniha na každého, věříme, že dětem  zajímavé tituly, které vybíráte, i tak udělají velikou radost!
Děkujeme a přiznáváme, že se na balení knih těšíme stejně, jako děti na jejich rozbalování:-)...
14. prosince 2016
Tabule štěstí
Děkujeme Danovi Bartošovi z 5. třídy, který se svým tatínkem oživil náš vánoční trh zajímavým nápadem - společně připravili a obsluhovali "Tabuli štěstí". Podívejte se, jak se zaplnila   Tabule štěstí (6 obrázků)  a přečtěte si, kdy jsou ostatní lidé kolem vás šťastní... Třeba naleznete inspiraci, jak někomu ze svých blízkých nebo kamarádovi ze třídy dělat radost a učinit ho štastnějším! A nejen o Vánocích:-)...!
Dane, děkujeme!
13. prosince 2016
Jedním slovem: NEUVĚŘITELNÉ!!!
Kasičky ze včerejšího vánočního trhu nám připravily OBROVSKÉ překvapení! Celková částka, které jsme se ráno dopočítali, činí neskutečných 21 734 Kč!!!!! Je to částka, která mnohonásobně předčila naše očekávání, a bez nadsázky musíme přiznat, že mnohým vehnala slzy do očí. Děti jsou nadšené a již se těší, co si za svůj díl pořídí do třídy (každá třída do třídního fondu dostane 2000 Kč) a s napětím očekávají, jak bude vypadat ta slibovaná kostra:-), pohybující se planety a všechny ostatní zajímavé pomůcky, které po připočtení výdělku z vánoček pořídíme za zbývajících 12 956 Kč.
VELIKÉ, VELIKÉ, VELIKÉ díky vám všem - rodičům, babičkám, děděčkům, sourozencům, přátelům, příznivcům - za to, že jste s námi, že nám držíte palce a že nás podporujete: svou účastí, pomocí i finančními příspěvky. Váš zájem je pro všechny děti i zaměstnance školy tím nejkrásnějším oceněním našeho společného snažení! D Ě K U J E M E !
12. prosince 2016
Páteční představení v kostele - informace pro sbor a flétny
Vážení rodiče, připomínáme, že páteční vystoupení 16.12. v kostele se týká i pěveckého sboru a komorního flétnového souboru. Sbor i flétnisté budou zpívat a hrát na kůru, není tedy nutné slavnostní oblečení, ale je nutné oblečení VELMI TEPLÉ! Pamatujte i na teplé boty. Budeme do kostela odcházet ze školy v 8.30 hod. Prosíme, aby všichni byli ve škole včas, abychom se nezdržovali. Děkujeme rodičům za uvolnění z výuky těch dětí, které do naší školy nechodí. Během dopoledne budou mít děti zajištěné zázemí na obecním úřadě naproti kostelu, budeme hrát 2 představení, předpokládáme, že do školy se s účinkujícími vrátíme kolem 12 hodiny. 
Nedělní představení 18.12. v kostele začíná v 17.00, sraz sboru a flétnistů je v 16.30. Prosíme o dochvilnost, aby se děti ještě zvládly rozezpívat. Děkujeme!
5. prosince 2016
Knihy pod stromeček nám přibývají!
Vážení rodiče, knihy pod stromeček se nám scházejí, moc vám všem děkujeme! Na základě dotazů od některých z vás ještě dodáváme - knihy nemusejí být nově zakoupené, pokud některý titul ze seznamu máte doma a víte, že už knihu nikdo číst nebude nebo ji máte dvakrát, můžete nám ji věnovat i použitou.
A ještě na vysvětlenou, možná jste si všimli, že některé knihy z loňského seznamu jsme zařadili i do toho letošního; knihy objednáváme ve vícero kusech záměrně, aby je děti mohly číst zároveň a sdílet společně své poznatky. Navíc děti v tomto věku čtou ještě poměrně pomalu a ostatní tak musejí na knihy dlouho čekat, což je zejména u některých žádaných a napínavých titulů k nevydržení:-)...! Děkujeme a věříme, že s vaší podporou každý žáček najde pod školním stromečkem pro naši školní knihovnu jednu knihu!  
30. listopadu 2016
Knihy pod školní vánoční stromeček
Milí rodiče a přátelé školy,
jestlipak jste společně s dětmi stihli v tomto týdnu oslavit světový svátek dobrovolnictví a dárcovství GivingTuesday? Někteří určitě ano. V předstihu jste nám pomohli napéct vynikající sladkosti na prodej u příležitosti nedělního rozsvěcení stromečku, jiní se chystáte podpořit blížící se školní vánoční trh. Jste úžasní, že s námi takhle pečete!
 
A pokud teprve hledáte tu správnou příležitost, jak udělat radost, máme pro vás zbrusu nový tip z naší školní knihovny. Po loňské veleúspěšné akci rodičů se podařilo vytvořit dětem ve školní knihovně velmi kvalitní nabídku čtení, která zahrnuje více jak 260 knih. A děti je rozhodně nenechávají zahálet, od dubna evidujeme přes 150 výpůjček! 

I letos bychom naši školní knihovnu s vaší pomocí rádi doplnili o další zajímavé tituly. Hledáte-li tedy inspiraci, jak pomoci naší škole a současně (nejen své) děti motivovat ke čtení, vyberte si jednu nebo více knih z následujícího seznamu a klikněte na tlačítko DAROVAT. Objeví se emailová zpráva, kterou nám odešlete a my vámi vybranou knihu obratem v seznamu označíme za koupenou. Zakoupené knihy můžete do školy přinést osobně a nenápadně:-) je předat v družině (nebo paní Rafajové) nebo je po zaplacení v internetovém obchodě můžete nechat zaslat přímo na adresu naší školy. Knihy si děti rozbalí pod stromečkem poslední školní den tohoto roku ve čtvrtek 22. prosince.

Děkujeme vám za vaši ochotu a laskavost a také za dobrý příklad, který svým přístupem ke škole, dáváte svým dětem.
28. listopadu 2016
Poděkování
Vážení rodiče, milé děti,
velice vám děkujeme za všechny cukrářské výrobky, které jste pro nás upekli a za něž jsme při rozsvěcení vánočního stromečku obdrželi neuvěřitelných 6 445 Kč. Všechny dobroty, které se na stánku sešly, měly mezi kupujícími velký úspěch a došlo i na výměnu receptů... Získané peníze rozdělíme rovným dílem  mezi mateřskou a základní školu a využijeme je na nákup didaktických pomůcek. Vaší podpory si velice vážíme a doufáme, že jste si rozsvícení stromečku pěkně užili. Těšíme se na viděnou na další předvánoční akci naší školy, kterou bude školní vánoční trh 12. prosince od 16 hodin
27. listopadu 2016
Nedělní rozsvěcení stromečku
Vážení rodiče, milé děti,
těšíme se na vás v neděli při rozsvěcení vánočního stromečku v parku. Sraz pro děti, které se chtějí zapojit do průvodu, je krátce před 16.00 u budovy školy. S sebou si přineste malou zavařovací sklenici s čajovou svíčkou (rodiče prosíme o sirky, aby pomohli dětem svíčky zapálit). Od školy doprovodíme průvodem Marii s malým Ježíškem a Josefa do jesliček pod stromečkem v parku a zazpíváme si pár koled. Budou se vám hodit slova koled Štědrý večer, Jak jsi krásné neviňátko, My tři králové... Účinkující perkusisté a pokročilí trumpetiské mají ve škole sraz již ve 14.45 hod
Pokud chcete přispět svým cukrářským výrobkem ke stánku pod stromečkem, můžete jej přinést do školy/školky do pátku 25.11. do 17.00 hod. nebo pak v neděli přímo do stánku. Výtěžek z těchto výrobků bude jako každoročně použit na nákup didaktických pomůcek pro děti MŠ a ZŠ. Předem vám za vaši podporu moc děkujeme a těšíme se na viděnou u stromečku!    
Adresa - sídlo organizace
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice

MŠ - odloučené pracoviště
Bořanovická 114
250 64 Hovorčovice
Detašované pracoviště MŠ: Lánská 993

Fakturační údaje
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice
IČ: 70 999 431
Účet ZŠ a MŠ: ERA č.ú. 201211998/0300
Účet stravování ZŠ: ERA č.ú. 271454661/0300
Účet stravování MŠ: ERA č.ú. 216825052/0300
Účet AKCE ZŠ: ERA č.ú. 265602170/0300
Účet AKCE MŠ: ERA č.ú. 216657431/0300

Zřizovatel
Obec Hovorčovice
www.hovorcovice.cz
Ředitelka
Mgr. Jana Hirková


Kontakty ZŠ
Info ZŠ: +420 311 232 391
Jídelna: +420 311 232 272
Družina: +420 311 232 392
Sborovna 1. stupeň: +420 311 232 394
Sborovna 2. stupeň: +420 311 232 274
E-mail ZŠ:
E-mail Jídelna:
E-mail družina:

Kontakty MŠ
Info MŠ Bořanovická: +420 311 233 372
Info MŠ Lánská: +420 311 232 091
Jídelna: +420 311 233 371
E-mail MŠ:
E-mail jídelna:

Identifikace školy
Red IZO: 600051561
IZO ZŠ: 181066807
IZO MŠ: 107515954
Adresa datové schránky: vcntiup
 
Mapa
Umístění školy na mapě

GPS: 50°10'53.1"N, 14°31'09.1"E
          50.181420, 14.519183

Autobusové spojení
Zastávka: Hovorčovice “U kostela”
Linky: 305, 351, 417 - Vyhledat spojení

Nastavení cookies | GDPR
K.A.H. Studio