Úřední deska       Odhlásit oběd       Jídelníček ZS       Fotky - Videa       Kontakt        

POSLEDNÍ ZPRÁVY

10. května 2016
Oslava nejen pro maminky - poděkování
Věříme, že jste si  včerejší odpoledne na naší zahradě užili a že vás vaše děti svým vystoupením potěšily. Rádi bychom za včerejší den poděkovali nejen našim obětavým vychovatelkám, neméně obětavému zvukaři, panu Lopatovi, lektorům Akademie a všem maminkám, které nám dodaly suroviny na výrobu občerstvení, ale hlavně našim dětem, které se do příprav vrhly s opravdovou vervou a nadšením. Ať již to byl nácvik vystoupení a příprava kostýmů, příprava občerstvení (a věřte, že to není vůbec jednoduché jen připravovat a neujídat:-)),  nebo pomoc s přípravou prostoru pro oslavu - stolů, židlí, stojánků, bubnů atd. - vše děti dělaly s radostí a zároveň se vší vážností. Zkrátka bylo vidět, že to dělají pro svoje maminky... Všichni pomocníci i účinkující byli skvělí a my věříme, že si u nás maminky svůj svátek pěkně užily. A těšíme zase někdy příště!
8. května 2016
Škola v přírodě - fotografie
Chvíli nám trvalo, než jsme se množstvím fotodokumentace probrali, ale nyní si už fotografie ze školy v přírodě můžete společně s dětmi prohlédnout v naší fotogalerii. Přejeme vám příjemnou zábavu!
3. května 2016
Čtvrťáci a páťáci vyučují angličtinu v MŠ
Čtvťáci a páťáci si vyzkoušeli roli učitele na vlastní kůži. Dnes a zítra mají jedinečnou příležitost opustit školní lavice a postavit se za katedru. Jen ta katedra je trochu jiná, veselá, barevná, i třída je plná hraček místo učebnic. A studenti trochu mladší než obvykle. V rámci náhradní hodiny angličtiny přišli naši žáci 4. a 5. třídy do mateřské školy vyzkoušet si výuku angličtiny s dinokroky Hocusem a Lotuskou. Také nám pomohli s výrobou kulis na závěrečnou besídku, která se uskuteční 28.5. v Letňanech. Zítra v 15:30 přijde další skupina a věříme, že se jim to bude líbit stejně jako spolužačkám, které tvrdily, že by takto učily rády každý den! Good luck!   Čtvrťáci a páťáci vyučují angličtinu v MŠ (5 obrázků) 
1. května 2016
Prosba o pomoc
Vážení rodiče, prosíme o pomoc 2-3 tatínky, kteří by mohli v pondělí 2. května dopoledne pomoci s vyložením kontejneru kačírku na zasypání záhonů. Kontejner nezajede na pozemek školy a ani ho nelze vyklopit, musí se na místě vyložit. Velice by nám pomohlo, kdybyste si k nám přišli cca na hodinu zaposilovat (zcela zdarma:-)!!!). Hlásit se můžete na tel. pana školníka: 601 345 535. Přesný čas, kdy kontejner dorazí, bohužel, neznáme, prý během dopoledne. Jakmile by přijel, kontaktovali bychom nahlášené pomocníky telefonem... Velice vám předem děkujeme!!! 
30. dubna 2016
Škola v přírodě - PŘÍJEZD - aktuálně
Vážení rodiče, zatím vše probíhá podle plánu, příjezd počítejte po 13.00 hod. Děti už se na vás těší!
29. dubna 2016
Zpravodajství ze školy v přírodě - čtvrtek
Čtvrtek: Přinášíme vám aktuální zprávy z obce Dědov... Sluníčko se na nás smálo hned od rána a tak jsme si mohli dopoledne užívat opravdovou školu v přírodě - každá třída podle svého, někteří plnili různé úkoly, jiní doplňovali herbáře, další tužili svoji fyzickou kondici. Čína s rýží k obědu nám přišla k chuti. Odpoledne jsme vyrazili na výlet na kopec s krásným výhledem a úžasným lesem okolo, kde jsme si zahráli na stavitele a architekty a místním skřítkům jsme zde postavili celou novou vesnici s mnoha roztodivnými obydlími. Malí, velcí, kluci, holky - užívali jsme si to všichni! Po večeři snů - buchtičky se šodó z čerstvého mléka z místní farmy - nás čekala alchymistická dílna! Nevídané jevy a pokusy, na které jsme kulili očka a občas si i zacpávali nosy:-). Následoval tzv. "mycák" (rozuměj večerní hygiena) a pak už se nám očka zcela dobrovolně zavřela k hlubokému spánku. Dnes nás čeká výlet, balení, závěrečné hodnocení a večer velká disco-show na rozloučenou. A zítra nás už budete mít doma:-). Příjezd počítejte ve 13.00 hod, pokud bychom se měli významně zpozdit (např. o hodinu), bude zpráva na webu a na facebooku. Těšíme se na vás!   

Středa: Milí rodičové, tak to jste ještě neviděli!!! Ale pěkně popořádku... Dnes se počasí umoudřilo již před polednem, takže jsme školní povinnosti zkrátili na nezbytné minimum a vyrazili jsme ven na louku, kde jsme si pořádně zařádili. Není tedy divu, že výbornou rajskou s domácími knedlíky jsme slupli raz dva. No, a pak přišlo to hlavní! Tedy, ono to nepřišlo, my jsme si za tím museli dojít přes kopec asi 4 km. Robotická farma - úplně jako od Julese Vernea! První, co nás na farmě přivítalo, ovšem nebyl robot, ale velmi přátelský vůl Bodlák, který ležel uprostřed dvora a odevzdaně se nechal drbat, hladit, odvážnější se i posadili... Na krávy s chytrými obojky a roboty, kteří je krmili, dojili a tak vůbec, jsme hleděli jako u vytržení... jak říkáme, to jste ještě neviděli! A taky tam byly lamy a krásná telátka. Při večeři - kuře s hranolkami -  se nám dělaly boule za ušima. A o večerní zábavu jsme se tentokrát postarali sami - Pytel plný zábavy se postupně rozjel tak, že nás nešlo zastavit, takže jsme to dnes trochu natáhli, ale už spíme jako koťata (až na pár hihňálic ze čtvrté:-))... A zítra nás konečně čekají opravdové skály! Posíláme pusu na dobrou noc!  

Úterý: Haló, haló, hlásíme se vám z Klučanky! Už jsme celí netrpěliví, abychom podali hlášení... Dopoledne jsme tak trochu zavzpomínali na školu a po výborném obědě (bramborové šištičky s pečeným masem) nás čekal pravý nefalšovaný Partyzánský samopal! Zprvu jásali hlavně kluci, ale netrvalo dlouho a branně-sportovní disciplíny - hod granátem, střelba ze vzduchovky, 1. pomoc, nasazování plynové masky, atd. - bravurně plnila i děvčata... Vdolečků k večeři musela paní kuchařka usmažit celou hromadu, aby nás všechny nasytila. A pak už mohla začít večerní zábava - hra Bingo. Nebudete nám to věřit, ale vyhráli jsme všichni! Po velké očistě se vykoupaní a vymydlení zachumláváme do peřin a posíláme velikou pusu na dobrou noc! 
P.S. Signál tu máme spíš nic než moc, takže fotografie přijedou až s námi.

Pondělí: Přinášíme čerstvé zprávy z terénu: počasí nad východem republiky se zdá být příznivější než doma v Polabí - občas sice poletuje snížek, ale jinak svítí sluníčko. Včera jsme si poprvé sáhli na skály, které nás všude obklopují - dobyli jsme Kočičí hrad a v nohách už máme celých 9 km. Na čerstvém vzdoušku nám pěkně vytrávilo, takže pizzu k večeři ani nestačili dopékat, takový apetit prý snad ještě neviděli:-)... Usnuli jsme, jako když nás do vody hodí, ani se nám nestačilo začít stýskat. Dnes nás ranní sluníčko láká z pelíšků, ale nenecháme se ošálit - louka před chatou je celá ojíněná! Dopoledne se tedy budeme ještě pěkně v teple věnovat deníčkům a taky trochu školním povinnostem a pak nás čeká překvapení... a o to se s vámi podělíme večer, ať se máte také na co těšit. Posíláme všem pozdravy a teď honem na snídani, máme už hlad jako vlci!   
29. dubna 2016
Video z vystoupení školního sboru na Čakovickém festivalu
Konečně se vše zdařilo a vy si můžete prohlédnout videa z vystoupení našeho školního pěveckého sboru a hudebníků z Umělecké akademie na Čakovickém festivalu sborového zpěvu... Takže se pohodlně usaďte a klikněte ZDE.
24. dubna 2016
Budování školní zahrady
Vážení rodiče, v týdnu, kdy děti odjíždí na školu v přírodě, tzn. od 25.-29. dubna, se zbývající zaměstnanci pustí do budování školní zahrady. Uvítáme jakoukoliv pomoc ze strany rodičů a veřejnosti, stejně jako případné zapůjčení nářadí a pracovních nástrojů. Pomocníci se mohou hlásit na e-mailu info@skolahovorcovice.cz, telefonu 723028977, ale bez obav mohou i rovnou přijít na místo činu:-)! Lze se dohodnout i na odpolední směně tak, aby se mohli přidat i ti, kdo přijedou později z práce. Věříme, že se připojíte a společně dětem připravíme překvapení, které je tu bude po návratu ze školy v přírodě čekat! Předem vám všem za pomoc moc děkujeme!
21. dubna 2016
KONCERT školního sboru na Čakovickém festivalu
Pro všechny, kdo nemohli být u toho - náš první velký koncert školního sboru se velmi vydařil. Dětem se vystoupení opravdu povedlo! Diváci v sále jim vytvořili úžasnou atmosféru, mohutný potlesk a ovace si děti užívaly s rozzářenými úsměvy, maminky zamačkávaly slzy dojetí, tatínkové povzbuzovali hlasitým aplausem... Mnohé hudební hvězdy by jen tiše záviděly:-). Veliké poděkování patří našim skvělým sbormistryním, Veronice Dvořáčkové Žofákové a Janě Pavlíčkové. Doslova za pár měsíců byly schopné s dětmi  nacvičit velmi živé a vtipné vystoupení, které děti baví a zpívají opravdu s chutí a nadšením. Doprovody na flétny se svými žáky připravila Lída Pražská a na kytary sbor doprovodila mocná sestava pěti kytaristů pod vedením Pavla Dvořáka. Před zaplněný sál čakovického zámku tak předstoupilo slušné hudební těleso, které naší škole a Hovorčovicím rozhodně neudělalo ostudu. Bylo krásné vidět, jak si děti i dospělí hudbu a vše, co k vystoupení patří, náležitě užívali, včetně zaslouženého debužírování kulinářských odměn po vystoupení, které nám organizátoři čakovického festivalu ze sboru Camerata Praha spolu s našimi laskavými maminkami připravili. Ještě jednou veliké poděkování vám všem a těšíme se brzy na shledanou na dalším vystoupení sboru a žáků Akademie 10. května v naší škole při oslavě "Pro maminku...". První fotografie z vystoupení si můžete prohlédnout ve fotogalerii, záznam z vystoupení zveřejníme co nejdříve.
16. dubna 2016
Informace z třídní schůzky 14.4.2016
 1. Uvítání účastníků schůzek
 2. Schránka důvěry – byla v naší škole umístěna pro žáky a zaměstnance ve 2. patře budovy školy. Rodiče budou mít možnost vyplnit dotazník v červnu/2016, který máme připravený, aby také mohli zhodnotit uplynulý školní rok.
 3. Organizace ve škole:
 • Poděkování rodičům -  za spolupráci v rámci přípravy na projekty ve škole a ostatní aktivity spojené se školou. Zvláštní poděkování - paní Matuchové, která pro nás osadila truhlíky na okna družiny a dále panu Kamilu Hrádkovi, který spravuje náš web, protože v současné době pro nás vytvořil vlastní virtuální webový prostor, na který nás přenesl, abychom Vám i nadále mohli zasílat maily o nových informacích hromadně.
 • Web/soutěž - přihlásili jsme se do soutěže o nejlepší web – na www.scoolweb.czkategorii A, a tak budete moci pro nás hlasovat na uvedeném webu, a to v termínu 17.5.-5.6.2016.
 • Družinavzhledem k omezené kapacitě naší družiny (75 dětí) – budeme příští rok otevírat opět jen tři oddělení (kapacita je dána hygienickými předpisy) – tzn. že přednostně budou přijaté, na základě žádosti a předložení potvrzení o zaměstnání obou rodičů, děti z prvních tříd, na zbývající volná místa pak žáci z druhé třídy (opět nutné doložit potvrzení o zaměstnání obou rodičů). Ty již ale nebudeme moci uspokojit všechny, budeme tedy spravedlivě losovat. Převis bude kolem cca 20 dětí a možná se k nim přidají i někteří ze 3. tříd. Pro ty, kteří se do družiny nedostanou – nabídnuta varianta odpoledního klubu v CVC Měšice, kdy tyto děti budou jezdit busem do CVC Měšice, klub bude fungovat od konce vyučování do cca 16:00 hodin, přičemž od 15:00 hodin bude možnost využít i nabídku dalších kroužků v rámci CVČ, do kterých budou děti moci docházet, dle jejich a Vaší volby. Schůzky pro přihlášení do družiny pro 1. třídy proběhnou dne 7.6.2016 v 17:00 v jídelně a pro přihlášení zájemců z 2. (popř. 3. tř.) dne 13.6.2016 od 17:00 hodin. Školní klub nebudeme pro příští školní rok z kapacitních důvodů otevírat.
 • ŠvPposlední týden v dubnu vyjíždíme na školu v přírodě, kdy mají zájem chodit do školy jen 3 děti. Vzhledem k tomu, že by se provoz ZŠ pro tak malý počet dětí prodražil, připravili jsme pro tyto děti, se souhlasem zřizovatele, variantu projektu: „Jak pomáhám mladším spolužákům v naší obci“; v tomto týdnu budou tyto děti docházet do MŠ a zároveň se zde budou stravovat. Prosím rodiče těch, kterých se to týká, aby si v ředitelně vyzvedli přihlášku do MŠ. Zaměstnanci, kteří zůstanou tento týden ve škole, začnou pracovat na budování naší školní zahrady a také provedeme jarní úklid školy; jakákoli pomoc z Vaší strany je vítána. Kdo bude chtít pomoci, ať napíše na náš mail.
 • Spolupráce rodiny a školy – primární prevence – doposud velmi vstřícná spolupráce. Připravili jsme pro Vás, rodiče, přednášku na den 26.4.2016 od 17:00 hodin na téma „Prevence šikany v naší škole, co už je a co není agrese“. Srdečně Vás na ni zveme – proběhne v jídelně ZŠ.
 • Ředitelské volno
  Další termín ředitelského volna vyhlašujeme na den 2.5.2016, a to z důvodu školení našich zaměstnanců v ZŠ Kunratice, kde se pedagogové seznámí s metodami aktivního učení s párovou výukou, kterou již nyní v některých třídách provádíme. Prosím, zajistěte si na tento den hlídání pro Vaše děti. Děkujeme.
 • Kamerový systém v naší škole – posilujeme v současné době osazení nových videokamer ve škole; je nutné, abychom lépe zajistili bezpečnost Vašich dětí, ještě stále s dosavadním řešením nejsme úplně spokojeni, protože firma dle projektu neprovedla práce kompletně.
 • Představení nových vyučujících AJ -  Jana Pavlíčková (výuka AJ v 1. třídách a ve 2. třídě), Irena Šípová (výuka AJ ve vyšších ročnících). Dále hledáme nové zaměstnance, do MŠ i ZŠ od nového školního roku – viz webová sekce "Nepřehlédněte – Pozice, které hledáme".
 1. Představení návrhu nové etapy výstavby ZŠ – představila zastupitelka obce Jana Dubnová. Na studii bude navazovat výběr projektanta, vytvoření projektu a výběr stavební firmy. Pokud se vše termínově vydaří, bude stavba nové etapy zahájena v období 09-10/2016 a měla by být dokončena v období 06-08/2017. Tak si držme palce! Skica nové etapy je k nahlédnutí u ředitelky školy nebo na OÚ. Bude zveřejněna i na webu školy.
 2. Umělecká akademie - omezení činnosti se bude z důvodů nedostatku prostoru v příštím školním roce týkat i činnosti Umělecké akademie. Nabídku kurzů zveřejníme začátkem června. Talentové a postupové zkoušky proběhnou v polovině června (termín bude upřesněn).
 3. Akce Umělecké akademie - koncert školního sboru v doprovodu dalších žáků akademie na Čakovickém festivalu sborového zpěvu 20.4. do 19 hod v Čakovickém zámku (Schoellerův sál), další akce "Pro maminku ..." 10. května v ZŠ, informace o ostatních akcích dostanou  rodiče mailem. POZOR - koncertní oblečení pro všechny učinkující - černé kalhoty/sukně, černá košile/triko (bez nápisu), černé/tmavé boty.
 4. Prostor pro otázky/diskuzi a konzultace s ředitelkou školy
 5. Pokračování schůzek v jednotlivých třídách
 6. Rozebrání ztrát a nálezů  - zapomenuté dětské věci/oblečení ve škole (počkáme do 22.4.2016 – poté budou zbylé věci/oblečení darovány/o potřebným).
S jarním pozdravem       Jana Hirková.
Adresa - sídlo organizace
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice

MŠ - odloučené pracoviště
Bořanovická 114
250 64 Hovorčovice
Detašované pracoviště MŠ: Lánská 993

Fakturační údaje
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice
IČ: 70 999 431
Účet ZŠ a MŠ: ERA č.ú. 201211998/0300
Účet stravování ZŠ: ERA č.ú. 271454661/0300
Účet stravování MŠ: ERA č.ú. 216825052/0300
Účet AKCE ZŠ: ERA č.ú. 265602170/0300
Účet AKCE MŠ: ERA č.ú. 216657431/0300

Zřizovatel
Obec Hovorčovice
www.hovorcovice.cz
Ředitelka
Mgr. Jana Hirková


Kontakty ZŠ
Info ZŠ: +420 311 232 391
Jídelna: +420 311 232 272
Družina: +420 311 232 392
Sborovna 1. stupeň: +420 311 232 394
Sborovna 2. stupeň: +420 311 232 274
E-mail ZŠ:
E-mail Jídelna:
E-mail družina:

Kontakty MŠ
Info MŠ Bořanovická: +420 311 233 372
Info MŠ Lánská: +420 311 232 091
Jídelna: +420 311 233 371
E-mail MŠ:
E-mail jídelna:

Identifikace školy
Red IZO: 600051561
IZO ZŠ: 181066807
IZO MŠ: 107515954
Adresa datové schránky: vcntiup
 
Mapa
Umístění školy na mapě

GPS: 50°10'53.1"N, 14°31'09.1"E
          50.181420, 14.519183

Autobusové spojení
Zastávka: Hovorčovice “U kostela”
Linky: 305, 351, 417 - Vyhledat spojení

Nastavení cookies | GDPR
K.A.H. Studio