Úřední deska       Odhlásit oběd       Jídelníček ZS       Fotky - Videa       Kontakt        

POSLEDNÍ ZPRÁVY

23. října 2015
Noc s Hajadly ve fotogalerii
Prohlédněte si s dětmi o víkendu fotografie z Noci s Hajadly, které naleznete ve fotogalerii školy. Fotografie z adaptačního kurzu budou následovat...
22. října 2015
Pozvánka pro rodiče - CRAFT CLUB
Vážení rodiče,
dne 20.10. se z důvodů školních akcí nekonal odpolední  „English Craft Club“. Náhradní hodina proběhne v pátek 6.11.  13:30 – 15:00.
 
Zároveň bychom Vás rádi pozvali dne 10.11.2015 ve 13:30 do odpoledního anglického klubu, abyste společně se svými dětmi a jejich lektorkou Tashou vytvořili „rodinný strom“. Budete mít příležitost se s lektorkou osobně poznat,  pohovořit a společně strávit jedno příjemné tvořivé odpoledne s šálkem čaje.  
 
S přáním hezkého dne,
 
Irena Šípová
Simply English Language School
e-mail: sipova.irena@simplyenglish.cz
tel.: +420 724 549 944
www.simplyenglish.cz
20. října 2015
Zpravodajství z adaptačního kurzu

14.38 hod: expedice hlásí odjezd z Podhradí! Platí příjezd mezi 16.00 až 17.00 podle dopravní situace na cestě. Děti mohou zůstat do 17.00 ve školní družině. Těšíme se!

Hlásíme se z Podhradí... Dnes si děti celý den hrály a poznávaly sebe a své kamarády v jiném prostředí než ve školních lavicích. Vyzkoušely si, jak jsou schopné v týmu spolupracovat, jaké hrají ve skupině role, jaké to je vést a být veden... S nadšením si užily stavby v lese. K obědu se posilnily rajskou omáčkou. Všichni jsou v pořádku a domů se jim prý vůbec nechce!!! Konec hlášení!  

Další zprávy z terénu... Ač vám to bude možná připadat nemožné, na základně už prý všichni spí:-)! Abychom děti nepřipravili o radost sdělit vám zážitky a dojmy osobně, budeme struční: odpoledne bylo opravdu pestré, část aktivit probíhala v klubovně, část na čerstvém posázavském vzduchu. Všechny hry se nesly v duchu vzájemného poznávání, všichni velmi dobře spolupracují, zapojují se a užívají si společně stráveného času. Po rizotu k večeři se jen zaprášilo. Večerní program byl velkým zážitkem, ale ten vám jistě budou chtít vylíčit samy... A před odchodem do hajan si ještě stihly zahrát divadlo. Obáváme se, že si na vás za celý den ani nevzpomněly:-)! Konec hlášení a dobrou noc všem.    

Expedice dorazila na místo určení! Všichni se zabydlují, dojídají zásoby, prozkoumávají své dočasné útočiště a dychtivě očekávají další dění... Konec hlášení!

Pozor - zkouška spojení.... Cesta všem vesele ubíhá. Úspěšně zvládli průjezd kontrolním stanovištěm na čerpací stanici SHELL a směřují k cíli... Konec hlášení!
20. října 2015
Fotografie s vánočním motivem
Vážení rodiče,
v úterý 3.listopadu dopoledne proběhne ve škole vánoční fotografování. Děti se mohou fotografovat individuálně nebo v sourozeneckých skupinkách. Sada fotografií laděných v retro stylu obsahuje kalendář, portrétové a průkazové fotografie. Cena sady je 220,- Kč. V případě zájmu můžete fotografie objednávat ZDE. Platit budete při odběru fotografií v hotovosti třídním učitelkám.  
17. října 2015
CRAFT CLUB - výtvarný kroužek v AJ
INFORMACE KE KROUŽKU CRAFT CLUB
Dovolte mi touto cestou poděkovat za přihlášení Vašich dětí do odpoledního výtvarného klubu konaného v ZŠ Hovorčovice pod vedením lektorky Tashy Schoultz z jazykové školy Simply English Language School.
Věřím, že si společně strávený čas maximálně užívají, děti se bezesporu zdokonalí v jazyce a pod rukama jim budou vznikat výtvory, ze kterých budu mít určitě radost jak ony tak Vy.  Hlavní myšlenkou tohoto odpoledne je, aby děti angličtinu vstřebávaly ne jako cizí jazyk, ale jako přirozený dorozumívací prostředek provázaný s výtvarnou činností. Ke každému tématu si zároveň představí slovní zásobu, která se s daným motivem váže.
V hodinách se děti naučí porozumět běžným pokynům lektorky a začnou samy více a více komunikovat. Vše je hlavně o vzájemné empatii a citlivém přístupu.
Tasha si hodiny s dětmi moc užívá, velmi je chválí a já věřím, že je toto nadšení vzájemnéJ
Závěrem uvádím informace týkající se platby kroužku: ÚHRADU PROSÍME DO 30.10. 2015
Rozsah: 1x týdně 90 min  
Cena 1 pololetí: 2. 000,- Kč/dítě
Č. účtu: 2100802499 / 2010 Fio banka
Majitel účtu: Simply English Language School s.r.o.
Zpráva pro příjemce: „ZS H  + jméno a příjmení dítěte“
 
V případě jakýchkoli dotazů se prosím bez obav obracejte na mne, případně dotazy týkající se dětí směřujte přímo na Tashu /anglicky/:  Tash Schoultz: tashschoultz@gmail.com
 
S přáním hezkých dnů,
 
Mgr. Irena Šípová
jednatelka
Simply English Language School s.r.o.
e-mail: sipova.irena@simplyenglish.cz
tel.: +420 724 549 944
www.simplyenglish.cz
16. října 2015
Třídní akce - poznáváme naši obec a autorské čtení
Prohlédněte si fotografie ze dvou třídních projektů - žáci 2. a 3. třídy se v rámci výuky vlastivědy vypravili na exkurzi obecního úřadu v Hovorčovicích a kostela sv. Jana Křtitele. Děkujeme zaměstnancům úřadu a panu starostovi za vřelé přijetí a paní Hutařové za prohlídku kostela i přilehlého hřibitova.   Poznáváme naši obec (26 obrázků) 
Autorským čtením vyvrcholil tento týden také literární projekt žáků 4. a 5. ročníku "Příběh předmětu, který jsem zvedl ze země". Tématický materiál pro literární tvorbu - plecháček, starý řetěz, hokejový puk, jízdenku, fialovou bavlnku - žáci našli na břehu našeho rybníka:-)... Příběhy, iniciativa žáků i vedení paní učitelky si zaslouží velkou pochvalu!   Autorské čtení  (21 obrázků) 
14. října 2015
Setkání sousedů nad Prahou
AKCE SE ÚČASTNIT NEBUDEME, BOHUŽEL SE NÁM NEPODAŘILO SESTAVIT SOUTĚŽNÍ TÝM ZE VŠECH TŘÍD, ale přesto se do Předboje můžete jet podívat se svými dětmi soukromě a strávit tak zajímavý sobotní den.
Města a obce v našem regionu pořádají tento víkend v Yard Resortu v Předboji další setkání, kterého se můžeme účastnit i my. V minulém roce jsme se na této akci prezentovali výrobky z naší mateřské školy a letos máme možnost se zapojit i se školou základní. Podrobný program naleznete ZDE.
Na programu je soutěžní klání týmů jednotlivých ZŠ a také vystoupení ZUŠ a prezentace volnočasových organizací. Každá základní škola může nominovat jeden soutěžní tým pěti žáků z I. stupně v tomto složení: 1 žák z 1. třídy, 1 žák ze 2. třídy, 1 žák ze 3. třídy, 1 žák ze 4. třídy a 1 žák z 5. třídy. Soutěžní disciplíny budou jak znalostní tak i dovednostní. Rádi bychom, aby se naše škola tohoto sobotního soutěžení také zúčastnila. Uvidíme, jaký bude zájem ze strany žáků a Vás rodičů, protože Váš souhlas je k účasti žáka nezbytný. Tým vybíráme do pátku tohoto týdne, tak pokud budete svými dětmi ve čtvrtek osloveni a budete zároveň souhlasit s jejich účastí, pošlete, prosím, potvrzený souhlas s účastí Vašeho dítěte na akci zpět k rukám paní třídní učitelky.
Doprava na akci je domluvena svozovým autobusem; pro náš tým v sobotu ráno přijede autobus a odpoledne opět budeme k ZŠ dopraveni zpět, doprovod může být složen z rodičů či našich pedagogů. Pokud se nám podaří tým sestavit, se zákonnými zástupci vybraných žáků dohodneme detaily dopravy i celé akce v průběhu pátečního odpoledne.
Sraz pro všechny soutěžící je v Yard Resortu nejpozději mezi 9:30 - 9:45. Pro soutěžící děti bude zajištěn oběd. Doporučujeme pláštěnku, teplé oblečení a také náhradní oblečení.
Těšíme se na setkání a doufáme, že se bude soutěžení dětem líbit. Pro vítěze jsou připraveny věcné ceny.
11. října 2015
Adaptační kurz 19.-21.10.2015 - detailně
Vážení rodiče, v rámci výuky jsme ve spolupráci s lektory Projektu Odyssea připravili pro žáky 2. – 5. tříd adaptační kurz "Začínáme spolu". Akce je částečně financována z dotace ze Středočeského fondu vzdělávání, sportu, volného času a primární prevence. Žáci prožijí společně se svými třídními učiteli a čtyřmi lektory Projektu Odyssea tři dny v rekreačním středisku Podhradí u Ledče nad Sázavou, kde budou mít možnost lépe se poznat, stmelit kolektiv, prožít společný úspěch a zažít chvíle vzájemné důvěry; program bude opravdu zajímavý a bude na co vzpomínat. Na základě prožitků a  dovedností získaných v tomto kurzu budeme pozitivní vztahy celého kolektivu upevňovat i v budoucnu, a proto by nás mrzelo, kdyby se někdo nezúčastnil. Počítáme s účastí všech dětí. Nezapomínejme, že pozitivní vztahy jsou předpokladem pro bezproblémovou komunikaci v rámci jakéhokoliv společenství.  Dokumenty, které je při odjezdu potřeba odevzdat, a podrobné informace k akci naleznete ZDE. Děkujeme a těšíme se na naši první společnou školní akci! UPŘESŇUJEME ČAS PŘÍJEZDU: MEZI 16 - 17 HODINOU (dle aktuální dopravní situace).
9. října 2015
Noc s Hajadly
Vážení rodiče, blíží se naše první velké společné akce - výjezd starších žáků na adaptační kurz (informace dostanete v nejbližších dnech) - a jakmile velkým zamáváme u autobusu, čeká naše zbývající žáčky (přípravná třída, 1.A a 1.B) jejich první školní akce: Noc s Hajadly. Sejdeme se v pondělí 19. října v 18.00 ve škole, kde si s dětmi užijeme pohádkový program a společně přespíme ve třídách. S sebou si děti přinesou spacák, karimatku, pyžamo, hygienické potřeby (zubní pasta, kartáček, ručník) a kdo chce, může přibalit i svého oblíbeného plyšáka. Učení si děti nechají ve škole už v pondělí po vyučování, domů ho vůbec neponesou. Na večer jim připravte malou svačinu a pití do lahvičky a na snídani bychom chtěly maminky poprosit, zda by nám upekly buchtu nebo koláč. Moc děkujeme a těšíme se! Vaše paní učitelky     
7. října 2015
Dýně na ozdobu školy
Vážení rodiče, pokud byste měli možnost přinést dýně na ozdobu školy, budeme velice rádi. S přicházejícím podzimem nám dýně školu a zahradu ještě krásně rozzáří... A za čtrnáct dní bychom je pak použili při společné akci Dýňování, kterou pro děti a rodiče předběžně plánovanujeme na pátek 23. října od 14 hodin. Předem vám moc děkujeme!
Adresa - sídlo organizace
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice

MŠ - odloučené pracoviště
Bořanovická 114
250 64 Hovorčovice
Detašované pracoviště MŠ: Lánská 993

Fakturační údaje
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice
IČ: 70 999 431
Účet ZŠ a MŠ: ERA č.ú. 201211998/0300
Účet stravování ZŠ: ERA č.ú. 271454661/0300
Účet stravování MŠ: ERA č.ú. 216825052/0300
Účet AKCE ZŠ: ERA č.ú. 265602170/0300
Účet AKCE MŠ: ERA č.ú. 216657431/0300

Zřizovatel
Obec Hovorčovice
www.hovorcovice.cz
Ředitelka
Mgr. Jana Hirková


Kontakty ZŠ
Info ZŠ: +420 311 232 391
Jídelna: +420 311 232 272
Družina: +420 311 232 392
Sborovna 1. stupeň: +420 311 232 394
Sborovna 2. stupeň: +420 311 232 274
E-mail ZŠ:
E-mail Jídelna:
E-mail družina:

Kontakty MŠ
Info MŠ Bořanovická: +420 311 233 372
Info MŠ Lánská: +420 311 232 091
Jídelna: +420 311 233 371
E-mail MŠ:
E-mail jídelna:

Identifikace školy
Red IZO: 600051561
IZO ZŠ: 181066807
IZO MŠ: 107515954
Adresa datové schránky: vcntiup
 
Mapa
Umístění školy na mapě

GPS: 50°10'53.1"N, 14°31'09.1"E
          50.181420, 14.519183

Autobusové spojení
Zastávka: Hovorčovice “U kostela”
Linky: 305, 351, 417 - Vyhledat spojení

Nastavení cookies | GDPR
K.A.H. Studio