Úřední deska       Odhlásit oběd       Jídelníček ZS       Fotky - Videa       Kontakt        

POSLEDNÍ ZPRÁVY

22. května 2016
Týdenní plány učiva
Upozorňujeme rodiče, kteří ještě novinku nezaznamenali, že na třídních stránkách 4.-5. třídy najdete podrobné týdenní plány učiva všech hlavních předmětů. Můžete je využívat jak pro orientaci, co děti probírají, tak pro doplnění učiva v případě, že vaše dítě chybí. Děkujeme!
18. května 2016
Výlet do Národního muzea - výstava Archa Noemova
Vážení rodiče,
klub Záškolák nabízí žákům naší školy 10 volných míst na výlet do Národního muzea na nově instalovanou výstavu přírodovědeckého muzea Archa Noemova. Výlet se koná v úterý 7. června, odjezd autobusem ve 13.30 hodin od školy, návrat v 17.00 tamtéž. Doprovod zajištěn. Cena výletu je 200,- (zahrnuje dopravu a vstup do muzea). Děti můžete přihlašovat do 25. května. Více informací, přihlášku a kontakty najdete na ZDE. Veškeré další dotazy vám ráda zodpoví paní Kameníková, tel. 777267817.
17. května 2016
Budování zahrady - poděkování
Třídní záhonky na naší školní zahradě začínají ožívat prvními rostlinkami a my bychom dodatečně rádi poděkovali všem ochotným pomocníkům, kteří nám s budováním zahrady statečně pomáhali. Vedle zaměstnanců školy patří velký dík manželům Trachtovým a Kašpárkovým, panu Lopatovi a Dvořáčkovi, paní Herrové, Kmoníčkové, Manganellové a Kameníkové a také děvčatům ze 4. třídy, Kačce Davídkové, Kačce Kameníkové a Evě Dubnové. Ocenění za rychlou výpomoc si zaslouží i pracovníci údržby obce a paní Tabáčková. Všem jmenovaným upřímně děkujeme, bez Vás bychom to nezvládli!
Podpora Vás rodičů je při uskutečňování naší společné vize, tedy vybudování školy, ve které bude dětem dobře, nepostradatelná. Všem, kteří se spolupodílíte na vytváření prostředí, ve kterém vaše děti tráví velkou část dne, jsme velmi vděční. Neb jak říká klasik: „Jaký si to uděláš, takový to máš …“
12. května 2016
Přednáška o zahradě ZŠ
Včera dopoledne si žáci všech tříd vyslechli přednášku zahradní architektky, paní Kučerové, která nám pomohla vytvořit projekt nové zahrady; děti se seznámily se všemi rostlinami, jak o ně pečovat, jak budou vypadat za pár let a jaké plody či květy nám budou přinášet. Všichni byli překvapení, že tak malé rostliny mohou za pár let dorůst do tak velkých rozměrů a že naše zahrada bude jednou velkou lékárnou a zdrojem sladkých plodů, protože monohé rostliny mají léčivé účinky. Děti zároveň vymýšlí název pro náš nový strom - lípu srdčitou - kterou bychom rádi v červnu na zahradní slavnosti naší školy pokřtili. Nový název pro náš strom můžete vymyslet i vy a své návrhy poslat do 5.6.2016 na mail školy: info@skolahovorcovice.cz. Detailně si novou zahradu i její tvorbu můžete prohlédnout v naší fotogalerii.
10. května 2016
Oslava nejen pro maminky - poděkování
Věříme, že jste si  včerejší odpoledne na naší zahradě užili a že vás vaše děti svým vystoupením potěšily. Rádi bychom za včerejší den poděkovali nejen našim obětavým vychovatelkám, neméně obětavému zvukaři, panu Lopatovi, lektorům Akademie a všem maminkám, které nám dodaly suroviny na výrobu občerstvení, ale hlavně našim dětem, které se do příprav vrhly s opravdovou vervou a nadšením. Ať již to byl nácvik vystoupení a příprava kostýmů, příprava občerstvení (a věřte, že to není vůbec jednoduché jen připravovat a neujídat:-)),  nebo pomoc s přípravou prostoru pro oslavu - stolů, židlí, stojánků, bubnů atd. - vše děti dělaly s radostí a zároveň se vší vážností. Zkrátka bylo vidět, že to dělají pro svoje maminky... Všichni pomocníci i účinkující byli skvělí a my věříme, že si u nás maminky svůj svátek pěkně užily. A těšíme zase někdy příště!
8. května 2016
Škola v přírodě - fotografie
Chvíli nám trvalo, než jsme se množstvím fotodokumentace probrali, ale nyní si už fotografie ze školy v přírodě můžete společně s dětmi prohlédnout v naší fotogalerii. Přejeme vám příjemnou zábavu!
3. května 2016
Čtvrťáci a páťáci vyučují angličtinu v MŠ
Čtvťáci a páťáci si vyzkoušeli roli učitele na vlastní kůži. Dnes a zítra mají jedinečnou příležitost opustit školní lavice a postavit se za katedru. Jen ta katedra je trochu jiná, veselá, barevná, i třída je plná hraček místo učebnic. A studenti trochu mladší než obvykle. V rámci náhradní hodiny angličtiny přišli naši žáci 4. a 5. třídy do mateřské školy vyzkoušet si výuku angličtiny s dinokroky Hocusem a Lotuskou. Také nám pomohli s výrobou kulis na závěrečnou besídku, která se uskuteční 28.5. v Letňanech. Zítra v 15:30 přijde další skupina a věříme, že se jim to bude líbit stejně jako spolužačkám, které tvrdily, že by takto učily rády každý den! Good luck!   Čtvrťáci a páťáci vyučují angličtinu v MŠ (5 obrázků) 
1. května 2016
Prosba o pomoc
Vážení rodiče, prosíme o pomoc 2-3 tatínky, kteří by mohli v pondělí 2. května dopoledne pomoci s vyložením kontejneru kačírku na zasypání záhonů. Kontejner nezajede na pozemek školy a ani ho nelze vyklopit, musí se na místě vyložit. Velice by nám pomohlo, kdybyste si k nám přišli cca na hodinu zaposilovat (zcela zdarma:-)!!!). Hlásit se můžete na tel. pana školníka: 601 345 535. Přesný čas, kdy kontejner dorazí, bohužel, neznáme, prý během dopoledne. Jakmile by přijel, kontaktovali bychom nahlášené pomocníky telefonem... Velice vám předem děkujeme!!! 
30. dubna 2016
Škola v přírodě - PŘÍJEZD - aktuálně
Vážení rodiče, zatím vše probíhá podle plánu, příjezd počítejte po 13.00 hod. Děti už se na vás těší!
29. dubna 2016
Zpravodajství ze školy v přírodě - čtvrtek
Čtvrtek: Přinášíme vám aktuální zprávy z obce Dědov... Sluníčko se na nás smálo hned od rána a tak jsme si mohli dopoledne užívat opravdovou školu v přírodě - každá třída podle svého, někteří plnili různé úkoly, jiní doplňovali herbáře, další tužili svoji fyzickou kondici. Čína s rýží k obědu nám přišla k chuti. Odpoledne jsme vyrazili na výlet na kopec s krásným výhledem a úžasným lesem okolo, kde jsme si zahráli na stavitele a architekty a místním skřítkům jsme zde postavili celou novou vesnici s mnoha roztodivnými obydlími. Malí, velcí, kluci, holky - užívali jsme si to všichni! Po večeři snů - buchtičky se šodó z čerstvého mléka z místní farmy - nás čekala alchymistická dílna! Nevídané jevy a pokusy, na které jsme kulili očka a občas si i zacpávali nosy:-). Následoval tzv. "mycák" (rozuměj večerní hygiena) a pak už se nám očka zcela dobrovolně zavřela k hlubokému spánku. Dnes nás čeká výlet, balení, závěrečné hodnocení a večer velká disco-show na rozloučenou. A zítra nás už budete mít doma:-). Příjezd počítejte ve 13.00 hod, pokud bychom se měli významně zpozdit (např. o hodinu), bude zpráva na webu a na facebooku. Těšíme se na vás!   

Středa: Milí rodičové, tak to jste ještě neviděli!!! Ale pěkně popořádku... Dnes se počasí umoudřilo již před polednem, takže jsme školní povinnosti zkrátili na nezbytné minimum a vyrazili jsme ven na louku, kde jsme si pořádně zařádili. Není tedy divu, že výbornou rajskou s domácími knedlíky jsme slupli raz dva. No, a pak přišlo to hlavní! Tedy, ono to nepřišlo, my jsme si za tím museli dojít přes kopec asi 4 km. Robotická farma - úplně jako od Julese Vernea! První, co nás na farmě přivítalo, ovšem nebyl robot, ale velmi přátelský vůl Bodlák, který ležel uprostřed dvora a odevzdaně se nechal drbat, hladit, odvážnější se i posadili... Na krávy s chytrými obojky a roboty, kteří je krmili, dojili a tak vůbec, jsme hleděli jako u vytržení... jak říkáme, to jste ještě neviděli! A taky tam byly lamy a krásná telátka. Při večeři - kuře s hranolkami -  se nám dělaly boule za ušima. A o večerní zábavu jsme se tentokrát postarali sami - Pytel plný zábavy se postupně rozjel tak, že nás nešlo zastavit, takže jsme to dnes trochu natáhli, ale už spíme jako koťata (až na pár hihňálic ze čtvrté:-))... A zítra nás konečně čekají opravdové skály! Posíláme pusu na dobrou noc!  

Úterý: Haló, haló, hlásíme se vám z Klučanky! Už jsme celí netrpěliví, abychom podali hlášení... Dopoledne jsme tak trochu zavzpomínali na školu a po výborném obědě (bramborové šištičky s pečeným masem) nás čekal pravý nefalšovaný Partyzánský samopal! Zprvu jásali hlavně kluci, ale netrvalo dlouho a branně-sportovní disciplíny - hod granátem, střelba ze vzduchovky, 1. pomoc, nasazování plynové masky, atd. - bravurně plnila i děvčata... Vdolečků k večeři musela paní kuchařka usmažit celou hromadu, aby nás všechny nasytila. A pak už mohla začít večerní zábava - hra Bingo. Nebudete nám to věřit, ale vyhráli jsme všichni! Po velké očistě se vykoupaní a vymydlení zachumláváme do peřin a posíláme velikou pusu na dobrou noc! 
P.S. Signál tu máme spíš nic než moc, takže fotografie přijedou až s námi.

Pondělí: Přinášíme čerstvé zprávy z terénu: počasí nad východem republiky se zdá být příznivější než doma v Polabí - občas sice poletuje snížek, ale jinak svítí sluníčko. Včera jsme si poprvé sáhli na skály, které nás všude obklopují - dobyli jsme Kočičí hrad a v nohách už máme celých 9 km. Na čerstvém vzdoušku nám pěkně vytrávilo, takže pizzu k večeři ani nestačili dopékat, takový apetit prý snad ještě neviděli:-)... Usnuli jsme, jako když nás do vody hodí, ani se nám nestačilo začít stýskat. Dnes nás ranní sluníčko láká z pelíšků, ale nenecháme se ošálit - louka před chatou je celá ojíněná! Dopoledne se tedy budeme ještě pěkně v teple věnovat deníčkům a taky trochu školním povinnostem a pak nás čeká překvapení... a o to se s vámi podělíme večer, ať se máte také na co těšit. Posíláme všem pozdravy a teď honem na snídani, máme už hlad jako vlci!   
Adresa - sídlo organizace
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice

MŠ - odloučené pracoviště
Bořanovická 114
250 64 Hovorčovice
Detašované pracoviště MŠ: Lánská 993

Fakturační údaje
Základní škola a mateřská škola Hovorčovice, příspěvková organizace
Revoluční č.903
250 64 Hovorčovice
IČ: 70 999 431
Účet ZŠ a MŠ: ERA č.ú. 201211998/0300
Účet stravování ZŠ: ERA č.ú. 271454661/0300
Účet stravování MŠ: ERA č.ú. 216825052/0300
Účet AKCE ZŠ: ERA č.ú. 265602170/0300
Účet AKCE MŠ: ERA č.ú. 216657431/0300

Zřizovatel
Obec Hovorčovice
www.hovorcovice.cz
Ředitelka
Mgr. Jana Hirková


Kontakty ZŠ
Info ZŠ: +420 311 232 391
Jídelna: +420 311 232 272
Družina: +420 311 232 392
Sborovna 1. stupeň: +420 311 232 394
Sborovna 2. stupeň: +420 311 232 274
E-mail ZŠ:
E-mail Jídelna:
E-mail družina:

Kontakty MŠ
Info MŠ Bořanovická: +420 311 233 372
Info MŠ Lánská: +420 311 232 091
Jídelna: +420 311 233 371
E-mail MŠ:
E-mail jídelna:

Identifikace školy
Red IZO: 600051561
IZO ZŠ: 181066807
IZO MŠ: 107515954
Adresa datové schránky: vcntiup
 
Mapa
Umístění školy na mapě

GPS: 50°10'53.1"N, 14°31'09.1"E
          50.181420, 14.519183

Autobusové spojení
Zastávka: Hovorčovice “U kostela”
Linky: 305, 351, 417 - Vyhledat spojení

Nastavení cookies | GDPR
K.A.H. Studio